Galaktyczni Dino Strażnicy

Wprowadzenie

Awaryjne lądowanie

Nieopodal krakowskiego osiedla Kliny awaryjnie ląduje kosmiczny pojazd prowadzony przez dwójkę młodych podróżników znanych jako Galaktyczni Dino Strażnicy.

Wyglądający jak małe dzieci, postaci z innego wymiaru o imieniu Larysa i Lev poznają lokalne dzieci wraz z którymi muszą ocalić Kraków przed inwazją galaktycznych stworów.

65 milionów lat temu wielki statek kosmiczny przewożący setki obcych istot z różnych zakamarków wrzechświata  wszedł w kolizję z planeta Ziemią. Statek był tak wielki, że można było pomylić go z kometą. Spowodował wielki wybuch na ziemi doprowadzając do końca ery dinozaurów.
Statek udeżył z taką siłą, że zapadł się pomiedzy płyty tektoniczne w miejscu gdzie obecnie znajduje się jura krakowsko-częstochowska, dlatego też teren na którym znajduje się miasto Kraków jest doliną. Po updaku lawa zasklepiła zatapiajacy się we wnętrzu ziemi pojazd. Po wielu milionach lat zwiększająca się sejsmiczna aktywność na ziemi spękała kopułę z kamienia. Różnorakie istoty zaczeły pojawiać się w całym Krakowie siejąc strach i chaos. Jednak nie wszystkie potwory są złe. Niektóre bardzo zagubione i przestraszone szukają pomocy i schronienia, inne mają niekoniecznie dobre plany w stosunku do ludzkości. Jedną z nich jest władczyni jaszczurów Lizardia, która pragnie przejąć Ziemię i zmienić ją w planetę jaszczurów.

Przez miliony lat żyły w mikro środowisku odizolowane od reszty świata. Teraz wynużaja się sekretnymiu tunelami łączącymi jaskinie dookoła Krakowa i Ojcowa, szykując się do podbicia świata.

Zadaniem Galaktycznych Dino Strażników jest złapanie wszystkich potworów i dowiezienie ich na planetę na którą statek miał dostarczyć transport,  z opóźnieniem 65 milionów lat.  Aby tego dokonać Niebieski i Fioletowy Dino Strażnik obdarowują technologią i super mocami grupę dzieci których poznali po lądowaniu. Dzieci zmieniają się w odważnych wojowników, i obrońców dzięki pieczęciom mocy, sekretnym kluczom które aktywują moce płynące z siły prehistorycznych zwierząt, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę.
Dzięki kosmicznej technologi Strażnicy mogą zmiejszać potwory by móc je przechowywac w miniaturowej formie na statku do momentu przetransportowania ich w bezpieczne miejsce. 

Czy uda się Strażnikom  złapać wszystkie potwory?
Tego dowiemy się już w krótce.

Kim sa Galaktyczni Dino Strażnicy?

Od początku istnienia naszego wszechświata Galaktyczni Strażnicy podróżują po planetach niczym naukowcy zasiewając życie na różnych planetach. Niczym ogrodnik doglądają planet którymi się opiekują. Dino Strażnicy to departament kosmiczny dedykowany potworom prehistorycznym które zawsze jako pierwsze pojawiają się na planecie by dać początek ewolucji. Jednak w naszym wszechświecie istnieje wiele różnych Strażników a ich obowiązki są wszelakie. Od uprawiania nowych gwiazd, po dbanie o czarne dziury, które są międzywymiarowymi portalami między wszechświatami z różnych wymiarów.  

Pojazd Galaktycznych Dino Strażników 

Niebieski Dino Strażnik – Lev Satori

Fioletowy Dino Strażnik – Larysa Satori

Czerwony Dino Strażnik – ?

Pomarańczowy Dino Strażnik – ?

Różowy Dino Strażnik – ?

Zielony Dino Strażnik – ?

© 2024 All Rights Reserved.